Isawedding - Miejsce w którym spełniają się marzenia

DJ czy zespół muzyczny a może orkiestra?

by

Wiele Par Młodych organizując wesele spotyka się z wielkim dylematem jakim jest wyborów oprawy muzycznej uroczystości. Nie tak dawno Pary Młode nie wyobrażały sobie swojego wesela bez muzyki na żywo. Aktualnie coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązania, a DJ- ów grających na weselach przybywa z roku na rok. Więc co wybrać?

  1. Niezalezienie od tego czy na weselu ma grać orkiestra czy DJ , sami wybierzcie swój repertuar, wtedy będziecie mieć pewność, że wszystko pójdzie po waszej myśli. Również ważne jest ustalenie listy piosenek, których nie chcielibyście na własnym weselu. Należy pamiętać, że na weselu są osoby z różnego przedziału wiekowego, więc ukłonem w ich stronę będą niezapomniane utwory wszech czasów.
  2. Istotną zaletą zespołu muzycznego jest tworzony przez nich niepowtarzalny klimat. Poza grą zespół również dba o to, aby goście bawili się jak najlepiej– czuwa nad przebiegiem uroczystości, zaprasza gości do zabawy oraz tańców. Orkiestra również może towarzyszyć Parze Młodej podczas błogosławieństwa.
  3. Jeżeli oprawą muzyczną zajmuje się DJ, ważne aby współpracował z wodzirejem, który zajmie się koordynacją przebiegu zabawy .

A jakie są plusy i minusy ma każde z rozwiązań?

  1. Na większe wesele najlepiej sprawdzi się zespół muzyczny, który zapanuje nad tak dużą liczbą gości.
  2. DJ będzie dobrym wyborem, gdy wesele odbywa się w małej sali weselnej, gdzie większość gości to młode osoby, przyzwyczajone do muzyki klubowej czy nowoczesnej.
  3. Ważną kwestią jest cena. Wynagrodzenie DJ-a waha się od 50 do 150 zł za godzinę pracy. Natomiast koszt zespołu muzycznego sięga od 1,5 tys. do nawet 10 tys. zł.
  4. W trakcie spotkania z kapelą poproście o portfolio, najlepiej z wesel, na których grał zespół. Dzięki temu, będziecie mogli sprawdzić czy zespół Wam odpowiada.
  5. Podpisując umowę warto zaznaczyć w niej długość przerw i jak często mogą one być robione przez zespół. Bardzo istotnym zapisem jest brak zgody na granie z playbacku.

Pamiętajcie, że jest to Wasz wyjątkowy dzień i to Wy macie bawić się dobrze a w kwestii muzycznej ciężko jest dogodzić każdemu uczestnikowi uroczystości. Staranie się by zadowolić każdego jest karkołomne ponieważ wiemy, że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

KOMENTARZE0

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *