Isawedding - Miejsce w którym spełniają się marzenia

Jak przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych?

by

Nie odkładaj wyboru sukni ślubnej na ostatnią chwilę. Pozostaw na to co najmniej 4 miesiące przed planowaną datą ślubu. Potrzeba sporo czasu na wybór, uszycie lub kupno wymarzonej sukienki. Nie zawsze wystarczy jedna wizyta w salonie sukien ślubnych, aby znaleźć coś dla siebie.

Przed pójściem do salonu sukien ślubnych przygotuj folder z różnymi projektami sukien, które Ci się podobają. To na pewno ułatwi Ci wybór. Najważniejszą kwestią jest zadanie sobie kilku pytań:

  1. Jaki fason najlepiej do Ciebie pasuje?
  2. Jaki rodzaj nakrycia głowy preferujesz (welon, toczek, fascynator, kapelusz)?
  3. W jakich kolorach jest Ci najlepiej?
  4. Z jakiego materiału ma być wykonana suknia?

Załóż sobie górną granicę kwoty, której nie przekroczysz. Jeżeli znajdziesz suknię, która 2 razy przekracza ten budżet nawet jej nie przymierzaj. Może zdarzyć się tak, że się w niej zakochasz i już żadna inna Ci się nie spodoba.

Najlepiej, aby podczas rundy po salonach sukien ślubnych towarzyszyły Ci bliskie osoby, które mają dobry gust i potrafią doradzić. Takie osoby powinny być wobec Ciebie absolutnie szczere, a w sytuacjach, gdy coś do Ciebie nie pasuje powiedzą prawdę.

5 porad przy wyborze sukni ślubnej

  1. Chcąc być niepowtarzalną Panną Młodą, zadbaj o to aby i twoja suknia taka była. Dlatego nie upieraj się, że chcesz mieć taką samą suknię jak twoja przyjaciółka czy gwiazda hollywoodzka.
  2. Nie dawaj się zawsze ponosić trendom. Jeżeli nie pasuje do ciebie rodzaj sukni, który aktualnie jest w modzie nie wybieraj go na siłę.
  3. Przymierz więcej sukni, nawet gdy okaże się, że pierwsza przymierzona jest w porządku. Może w innym salonie czeka na Ciebie ta wymarzona.
  4. Czasem warto zaufać ekspedientce w salonie, ma duże doświadczenie i wie jaki fason do kogo pasuje. Wskaże Ci twoje mocne i słabe strony.
  5. Dopasuj do wybranej sukni dodatki, takie jak nakrycie głowy, rękawiczki, buty i bukiet. Wszystko musi ze sobą współgrać.
KOMENTARZE0

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *