Isawedding - Miejsce w którym spełniają się marzenia

Jak rozwiązać kwestie związaną z rozsadzeniem gości przy stole

by

Aby uniknąć bałaganu i zamieszania podczas wesela najlepszym rozwiązaniem jest rozstawienie winietek nad łyżeczką deserową. Goście muszą dokładnie wiedzieć gdzie znajduje się ich stolik, dlatego też najlepiej sprawdzi się wydrukowany rozkład sali, na który będą mieli oni jasno opisaną przynależność do stolika. Dobrym pomysłem jest kreatywne nazwanie każdego stolika np. nazwami państw, jeżeli Para Młoda interesuje się podróżami.

Aby łatwiej było rozplanować miejsca dla gości należy ich podzielić na kategorie: bliska rodzina, dalsi krewni, koledzy, osoby bez towarzystwa itp. Wesele będzie udane gdy przy stoliku zasiądzie co najmniej połowa gości, która zna się ze sobą. Kluczową kwestą jest nie usadzanie koło siebie osób, które są skłócone. Nikt nie chce dopuścić do sytuacji, w której dojdzie do awantury na weselu. Single na weselu wymagają bardzo precyzyjnego usadzenia. Nie można stworzyć jednego stołu z osobami bez towarzystwa. Najlepiej gdy usadzi się samotną kobietę i samotnego mężczyznę obok pary, którą dobrze znają.

Usadzenie Pary Młodej jest również bardzo ważne. Mogą oni siedzieć na środku długiego stołu, przy stole nowożeńców wraz ze świadkami bądź przy romantycznym stoliku tylko dla dwojga. Bardzo modne jest to ostatnie rozwiązanie, Para Młoda i tak nie spędza całego wesela przy stoliku. Często krąży wokół zaproszonych gości podczas wesela. Dzięki takiemu rozwiązaniu Para Młoda uniknie wrażenia ciągłego opuszczania gości weselnych.

Ustawiając stoły w kształt litery U należy pamiętać o kolejności usadzenia gości:

– obok Panny Młodej znajduje się drużba, następnie ojciec i matka Pana Młodego

– obok Pana Młodego znajduje się druhna, następnie ojciec i matka Panny Młodej

– dalej dziadkowie, rodzeństwo, najbliższa rodzina, rodzice chrzestni, wujkowie i ciocie, kuzyni, przyjaciele i znajomi

Jeżeli na weselu będzie dużo dzieci, dobrze jest przygotować im osobny stolik i opiekę animatora. Należy również pamiętać o usadzeniu obsługi wesela. Najlepiej zorganizować jeden stolik dla członków zespołu muzycznego, fotografa i kamerzysty.

KOMENTARZE0

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *