Isawedding - Miejsce w którym spełniają się marzenia

Kilka praktycznych porad przy wyborze bukietu ślubnego

by

O to kilka praktycznych porad o których powinna pamiętać przyszła Panna Młoda.

  1. Gdy już zdecydujesz się na konkretną stylistykę bukietu ślubnego pamiętaj o tym, aby był on przede wszystkim wygody do noszenia.
  2. Bardzo ważny jest sposób w jakim kwiaty są umocowane, gdyż nie powinny się one przesuwać i wypadać. Sposób nawodnienia roślin wpłynie na trwałość bukietu podczas tego dnia. Dobra florystka wie jak zapewnić wiązance odpowiedni poziom wilgotności.
  3. Bukiet nie może być zrobiony z kwiatów, które mogłyby pobrudzić suknie ślubną. Sytuacja dotyczy również kwiatów sztucznie barwionych.
  4. Z wiązanki nie mogą wystawać żadne ostre końce, które mogłyby uszkodzić suknię. Florystka musi zadbać o staranne wykonanie bukietu.
  5. Również rozmiar bukietu jest bardzo ważny. Wielkość wiązanki nie powinna przekraczać połowy szerokości bioder Panny Młodej w sukni ślubnej. Na odejście od reguły mogą sobie pozwolić wyłącznie wysokie Panie. Niskim kobietą zaleca się stosowanie wyżej wymienionej reguły. To Panna Młoda powinna być na pierwszym planie, a nie bukiet ślubny.
  6. Pamiętajcie o sezonowości kwiatów. Do najpopularniejszych i najbardziej dostępnych kwiatów wykorzystywanych do tworzenia bukietu w naszym kraju zalicza się: róże, frezje, lilie, eustoma, goździki i storczyki. Należy jednak pamiętać, że zakup storczyków wiąże się ze znacznie większymi kosztami niż w przypadku innych kwiatów. Oczywiście wszystkie gatunki kwiatów można sprowadzić o każdej porze roku, lecz wiąże się to z dużymi kosztami. Powinno się o tym pamiętać przy ustalaniu budżetu ślubnego.
Fot: www.pinterest.com
KOMENTARZE0

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *