Isawedding - Miejsce w którym spełniają się marzenia

Magia przesądów

by

Na pewno nie raz słyszeliście, że Panna Młoda musi mieć na sobie coś nowego, coś starego, coś pożyczonego i coś  niebieskiego.  Niektórzy nie wierzą w magię przesądów, a inni natomiast uważają, że nie spełnienie jakiegokolwiek warunku może spowodować klęskę w związku. To tylko jedno z licznych przesądów krążących wśród społeczności. Dowiedzmy się o innych, może któreś Was zaskoczy.

– Dzień ślubu powinien przypadać  w miesiącu posiadającym w swojej nazwie literkę „r”

– Bukiet ślubny nie powinien składać się z kwiatów wrzosu ani kalii. Wrzosy zwiastują łzy, natomiast kalie to, że żona przeżyje swojego męża. Co należy zrobić z bukietem po ślubie? Zasuszyć i spalić w pierwszą rocznicę ślubu. Zapewnia to udane małżeństwo.

– Pan Młody może zobaczyć Pannę Młodą w sukni dopiero w dniu ślubu, natomiast Panna Młoda nie może przymierzać sukni ślubnej podczas innych sytuacji niż przymiarki w salonie.

– Co oznaczają poszczególne symbole: coś białego, coś niebieskiego, coś nowego, coś pożyczonego i nic różowego?

  • Coś białego symbolizuje czystość uczuć.
  • Coś niebieskiego zapewnia potomstwo i wierność małżonka.
  • Coś nowego symbolizuje dostatek.
  • Coś pożyczonego gwarantuje przychylność najbliższych.
  • Nic różowego, gdyż róż w dniu ślubu sprowadza nieszczęście.

– Panna Młoda nie powinna kupować przyszłemu małżonkowi obuwia, gdyż może on w nich odejść do innej. Przesąd działa w dwie strony.

– Nie należy dawać nikomu pierścionka zaręczynowego do przymierzania. Nie wolno również przymierzać obrączek przed ślubem.

– Panna Młoda gdy chce zapewnić sobie przewagę w związku powinna odejść tak od ołtarza, aby to małżonek ją okrążył a nie ona jego.

Świadkowie nie mogą być parą, a dwie kobiety jako świadkowe gwarantują pecha.

– Pan Młody powinien przenieść Pannę Młodą przez próg, bo gdyby Panna Młoda potknęła się o próg, ściągnęłaby całe nieszczęście na rodzinę i związek.

 

 

KOMENTARZE0

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *