Isawedding - Miejsce w którym spełniają się marzenia

Przyjęcie w plenerze – O czym trzeba pamiętać!

by

Śluby i wesela w plenerze stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Obiekty zaczynają dostosowywać swoją ofertę pod wymagających klientów poprzez stworzenie możliwości organizacji wesela „pod chmurką”. Nic w tym dziwnego ponieważ wiele osób marzy o zabawie do białego rana na łonie natury.

O czym trzeba pamiętać podczas organizacji takiego wesela?\

  1. Pierwszym etapem jest sprawdzenie, jakich formalności trzeba dopełnić, aby taka ceremonia mogła się odbyć. Jeżeli chodzi o ślub cywilny potrzebne będzie złożenie pisma wyjaśniającego powody organizacji ślubu poza Urzędem Stanu Cywilnego. Państwo Młodzi biorąc ślub kościelny muszą otrzymać zgodę od księdza oraz licencję na ślub poza kościołem.
  2. Ważną kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca. Sprawa jest prosta, gdy w miejscu, w którym chcemy zorganizować ślub istnieją dwa rozwiązania – przyjęcie w sali i w ogrodzie. Musimy jednak zadbać o to, aby w sytuacji awaryjnej była możliwość przeniesienia uroczystości do położonej blisko ogrodu sali weselnej. A co gdy nie ma takiej możliwości? Można zorganizować wesele we własnym ogrodzie lub ogrodzie osoby Wam zaprzyjaźnionej. Wymagany jest zatem dość spory teren, podłączenie zimnej oraz ciepłej wody dla cateringu, a także odpowiednie miejsce do ustawienia się obsługi i tym podobnych aspektów.
  3. Decydując się na wynajęcie namiotu Państwo Młodzi muszą pamiętać o dokładnym ustaleniu liczby gości. Dlatego lepiej zdecydować się na bardziej przestronny namiot, wykonany z wodoodpornego materiału. Dzisiejsze namioty coraz bardziej przypominają sale weselne z pięknymi żyrandolami, stolikami, dekoracją, parkietem, strefą chillout z wygodnymi sofami. Istnieje wiele możliwości kombinacji namiotów, może to być jeden główny namiot lub połączenie kilku mniejszych namiotów. Możliwości jest co nie miara zgodnie z wyobrażeniami.
  4. A co z menu weselnym? Jeżeli przyjęcie odbywa się w pobliżu restauracji z dobrą kuchnią to sprawa jest rozwiązana. Zamawiamy posiłki właśnie z niej. Natomiast gdy organizujemy przyjęcie w miejscu do tego nieprzystosowanym, warto znaleźć wtedy sprawdzony catering. Ważne jest aby zapewnić im oddzielne miejsce, gdzie będą mieli możliwość przygotowywania posiłków. Większość wesel odbywa się w miesiącach letnich dlatego warto włączyć do menu weselnego dużo świeżych owoców oraz warzyw. Idealnym rozwiązaniem będzie również naked cake, czyli lekki tort bez okrycia masy cukrowej, marcepanu, lukru czy też kremu jest on jedynie przyozdobiony owocami bądź kwiatami.
  5. Organizując wesele w plenerze trzeba pamiętać o poinformowaniu gości o planowanym charakterze przyjęcia, aby mogli się odpowiednio przygotować (coś do okrycia, buty na zmianę). Ważne jest również zapewnienie gościom weselnych koców na chłodniejszy wieczór. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie drogowskazów, które będą wskazywać gdzie znajdują się toalety, bufet lub przygotowane atrakcje.

Nie warto bać się organizacji wesela w plenerze. Dzisiejsze rozwiązania sprawią, że pogoda nie będzie stanowiła dużego problemu, a wszyscy w pełni będą cieszyć się tą piękną uroczystością.

KOMENTARZE0

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *