Isawedding - Miejsce w którym spełniają się marzenia

Tort to nie tylko ciasto, ale ważny symbol wesela!

by

Tort nie jest tylko dekoracją i deserem, jest symbolem połączenia się dwóch osób w tym wyjątkowym dniu. Mówiąc ślub, myślimy suknia ślubna a zaraz po niej tort weselny. Najczęściej spotykany tort na weselu to biały, z ozdobami kwiatowymi, ale przecież nie musi tak być. W dniu wesela każdy gość zwróci uwagę na tort, który pojawia się na sali, żadne inne potrawy nie zrobią takiego wrażenia jak tort. Goście zapamiętują go na długo i wspominają podczas spotkań rodzinnych.

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny wzór tortu, każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Skąd czerpać pomysły na wygląd i smak tortu?

W Internecie można znaleźć wiele inspiracji, od klasycznych po bardzo ekstrawaganckie torty. Smak jednak musimy już sami sprawdzić, ale to chyba sama przyjemność.

Najlepiej jasno sprecyzować swoje plany i cele, a dopiero później rozpocząć poszukiwania wymarzonego tortu!  Nie warto kierować się tylko trendami, które obecnie obowiązują. Tort nie może tylko pięknie wyglądać, musi również wspaniale smakować. Sam tort powinien wkomponować się z motywem i stylem wesela.

Jak znaleźć odpowiednią osobę, która przygotuje wymarzony tort?

Często zdarza się, że managerowie sal weselnych proponują w swoich ofertach tort weselny w cenie pakietu. Według nas nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ dla sali jest to któryś z kolei tort, jak któreś z kolei wesela. Najlepszym rozwiązaniem są pracownie cukiernicze, które specjalizują się w wypiekach tortów weselnych. Potrafią stworzyć mini dzieła sztuki, o różnej wielkości, kształcie, wzorze. Dostarczają gotowy tort do sali weselnej, w specjalnie przygotowanych do tego pojazdach. Para Młoda ma ciężkie zadanie, bo do wyboru ma tysiące wzorów i niezliczone firmy, które specjalizują się w wypiekach słodkości. Co ważne, bez problemu można znaleźć pracownię, która upiecze tort bez glutenu, laktozy bądź wegański.

To cukiernik jest profesjonalistą w swojej dziedzinie i doradzi Wam jakiej wielkości tort wybrać. Jest na bieżąco z obowiązującymi trendami na rynku i na pewno podpowie, co warto a czego nie warto zastosować w dekoracji tortu.

Style wesela a torty

Podczas organizacji wesele w stylu glamour nie sprawdzą się tzw. naked cakes. Na przyjęciach w stylu shabby chic nie będą pasowały czarno-białe geometryczne wzory na torcie. Tradycyjny, biały i wielowarstwowy tort nie przejdzie w stylu boho bądź industrialnym.

Najważniejsze jest jednak zadowolenie Państwa Młodych. Tort pozostanie na długo w ich pamięci!

 

fot: www.pinterest.com

KOMENTARZE0

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *